Zasady recenzowania publikacji


Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w include_once() (linia 3491 z /home/adawielo/domains/profide.info/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor w require_once() (linia 113 z /home/adawielo/domains/profide.info/public_html/sites/all/modules/ctools/ctools.module).

ZASADY RECENZOWANIA ARTYKUŁÓW ZŁOŻONYCH DO PUBLIKACJI W "Pro Fide Rege et Lege"
1. Każdy artykuł jest recenzowany przez dwóch recenzentów powoływanych przez Redakcję "Pro Fide Rege et Lege" i afiliowanych w polskich i zagranicznych instytucjach naukowych.
2. W przypadku tekstów powstałych w języku obcym, co najmniej jeden z recenzentów jest afiliowany w instytucji zagranicznej innej niż narodowość autora pracy.
3. Proces recenzyjny jest poufny i anonimowy (double-blind review process).
4. Czas oczekiwania na recenzję nie powinien przekroczyć 2 miesięcy od momentu powołania recenzentów.
5. Po otrzymaniu recenzji zawierających jednoznaczny wniosek co do dopuszczenia artykułu do publikacji lub jego odrzucenia Redakcja podejmuje ostateczną decyzję o przyjęciu lub nieprzyjęciu artykułu do publikacji. Decyzja ta jest niezwłocznie przekazywana do wiadomości autora wraz z recenzjami.
6. Redakcja może poprosić autora tekstu o wprowadzenie poprawek sugerowanych przez recenzentów i/lub Redakcję. Po ich wprowadzeniu artykuł podlega weryfikacji przez Redakcję. Niezastosowanie się do zaleceń recenzentów i Redakcji może skutkować odrzuceniem artykułu.

REDKACJA OD KAŻDEGO AUTORA WYMAGA BY WRAZ Z ARTYKUŁEM ZAŁĄCZYŁ:

1. Oświadczenie o orgynalności artykułu tj. iż wcześniej nie był publikowany.

2. Oświadczenie o wkładu poszczególnych osób w powstanie artkułu.

3. Oświadczenie o niewystępowaniu konfliktu interesów.

4. Oświadczenia o żródłach finansowania badań podczas powstawania tekstu.